Knowles Syfer 2211YA250121KCTSP
Part No.:
2211YA250121KCTSP
Datasheet:
Fullcores2211YA250121KCTSP.pdf
Description:
CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 2211
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.100" (2.54mm)