Knowles Syfer 2211JA255P60BKTSYX
Part No.:
2211JA255P60BKTSYX
Datasheet:
Fullcores2211JA255P60BKTSYX.pdf
Description:
CAP CER 5.6PF 250VAC C0GNP0 2211
Capacitance:
5.6 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200, X1, Y2
Applications:
Safety, Automotive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)