Knowles Syfer 2211JA250681GGTSYX
Part No.:
2211JA250681GGTSYX
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Fullcores2211JA250681GGTSYX.pdf
Description:
CAP CER 680PF 250VAC C0GNP0 2211
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2211 (5728 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)