Knowles Syfer 1825Y5K00271JXT
Part No.:
1825Y5K00271JXT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
Fullcores1825Y5K00271JXT.pdf
Description:
CAP CER 270PF 5KV X7R 1825
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
FlexiCap™
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)