Knowles Syfer 1825Y2000105JXT
Part No.:
1825Y2000105JXT
Datasheet:
Fullcores1825Y2000105JXT.pdf
Description:
CAP CER 1UF 200V X7R 1825
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)