KYOCERA AVX 1825WA561KAT1A
Part No.:
1825WA561KAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
Fullcores1825WA561KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 560PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2500V (2.5kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)