Knowles Syfer 1825J6K00271JXT
Part No.:
1825J6K00271JXT
Datasheet:
Fullcores1825J6K00271JXT.pdf
Description:
CAP CER 270PF 6KV X7R 1825
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
6000V (6kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)