Knowles Syfer 1825J5000101GCT
Part No.:
1825J5000101GCT
Datasheet:
Fullcores1825J5000101GCT.pdf
Description:
CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1825
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)