Knowles Syfer 1825J2500151GCT
Part No.:
1825J2500151GCT
Datasheet:
Fullcores1825J2500151GCT.pdf
Description:
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 1825
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)