Knowles Syfer 1825J1K50181GCT
Part No.:
1825J1K50181GCT
Datasheet:
Fullcores1825J1K50181GCT.pdf
Description:
CAP CER 180PF 1.5KV C0G/NP0 1825
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)