Knowles Syfer 1825J1K20392JKT
Part No.:
1825J1K20392JKT
Datasheet:
Fullcores1825J1K20392JKT.pdf
Description:
CAP CER AUTOMOTIVE
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1200V (1.2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)