Knowles Syfer 1825J0500560KCT
Part No.:
1825J0500560KCT
Datasheet:
Fullcores1825J0500560KCT.pdf
Description:
CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 1825
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)