Knowles Syfer 1825J0100152GCT
Part No.:
1825J0100152GCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Fullcores1825J0100152GCT.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 10V C0G/NP0 1825
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)