KYOCERA AVX 1825HC472KAZ1A
Part No.:
1825HC472KAZ1A
Description:
CAP CER SMD
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)