KYOCERA AVX 1825HA681KAT2A
Part No.:
1825HA681KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Fullcores1825HA681KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 680PF 3KV C0G/NP0 1825
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KGM - HV
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:
0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)