Knowles Novacap 1825B104M201YT
Part No.:
1825B104M201YT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Datasheet:
Fullcores1825B104M201YT.pdf
Description:
CAPACITOR
Manufacturer:
Knowles Novacap
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.080" (2.03mm)