Knowles Syfer 1812YA250561GGTUYX
Part No.:
1812YA250561GGTUYX
Datasheet:
Fullcores1812YA250561GGTUYX.pdf
Description:
CAP CER 560PF 250VAC C0GNP0 1812
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.195" L x 0.126" W (4.95mm x 3.20mm)