Knowles Syfer 1812Y5000330GFT
Part No.:
1812Y5000330GFT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Fullcores1812Y5000330GFT.pdf
Description:
CAP CER 33PF 500V C0G/NP0 1812
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
FlexiCap™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)