Knowles Syfer 1812Y1K00180FCT
Part No.:
1812Y1K00180FCT
Datasheet:
Fullcores1812Y1K00180FCT.pdf
Description:
CAP CER 18PF 1KV C0G/NP0 1812
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)