Knowles Syfer 1812Y1K00104KSTWS2
Part No.:
1812Y1K00104KSTWS2
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Fullcores1812Y1K00104KSTWS2.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 1812
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
StackiCap™, FlexiCap™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.126" (3.20mm)