Knowles Syfer 1812Y1000123KFT
Part No.:
1812Y1000123KFT
Datasheet:
Fullcores1812Y1000123KFT.pdf
Description:
CAP CER 0.012UF 100V C0G 1812
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)