Knowles Syfer 1812Y0630222FCT
Part No.:
1812Y0630222FCT
Datasheet:
Fullcores1812Y0630222FCT.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 63V C0G/NP0 1812
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
63V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)