Knowles Syfer 1812Y0500822GAT
Part No.:
1812Y0500822GAT
Datasheet:
Fullcores1812Y0500822GAT.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 1812
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)