Knowles Novacap 1812S684K250NT
Part No.:
1812S684K250NT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Datasheet:
Fullcores1812S684K250NT.pdf
Description:
CAPACITOR
Manufacturer:
Knowles Novacap
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.065" (1.65mm)