Knowles Novacap 1812RN183J101NT
Part No.:
1812RN183J101NT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Datasheet:
Fullcores1812RN183J101NT.pdf
Description:
CAPACITOR
Manufacturer:
Knowles Novacap
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.065" (1.65mm)