Knowles Novacap 1812N152K102NT
Part No.:
1812N152K102NT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Datasheet:
Fullcores1812N152K102NT.pdf
Description:
1210+ MLCC - HI VOLT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.065" (1.65mm)