Knowles Novacap 1812N103K801NX100T
Part No.:
1812N103K801NX100T
Manufacturer:
Knowles Novacap
Datasheet:
Fullcores1812N103K801NX100T.pdf
Description:
CAPACITOR
Manufacturer:
Knowles Novacap
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
800V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)