Knowles Syfer 1812JA250391GKTUYX
Part No.:
1812JA250391GKTUYX
Datasheet:
Fullcores1812JA250391GKTUYX.pdf
Description:
CAP CER 390PF 250VAC C0GNP0 1812
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Safety, Automotive
Size / Dimension:
0.195" L x 0.126" W (4.95mm x 3.20mm)