Knowles Syfer 1812JA250390GCTPY2
Part No.:
1812JA250390GCTPY2
Datasheet:
Fullcores1812JA250390GCTPY2.pdf
Description:
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 1812
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
X1
Applications:
Safety
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)