Knowles Syfer 1812JA250221JCTPY2
Part No.:
1812JA250221JCTPY2
Datasheet:
Fullcores1812JA250221JCTPY2.pdf
Description:
CAP CER 220PF 250V C0G/NP0 1812
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
X1
Applications:
Safety
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)