Knowles Syfer 1812JA250181FKRSYX
Part No.:
1812JA250181FKRSYX
Datasheet:
Fullcores1812JA250181FKRSYX.pdf
Description:
CAP CER 180PF 250VAC C0GNP0 1812
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200, X1, Y2
Applications:
Safety, Automotive
Size / Dimension:
0.195" L x 0.126" W (4.95mm x 3.20mm)