Knowles Syfer 1812J6300391KAT
Part No.:
1812J6300391KAT
Datasheet:
Fullcores1812J6300391KAT.pdf
Description:
CAP CER 390PF 630V C0G/NP0 1812
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)