Knowles Syfer 1812J5K00121FCT
Part No.:
1812J5K00121FCT
Datasheet:
Fullcores1812J5K00121FCT.pdf
Description:
CAP CER 120PF 5KV C0G/NP0 1812
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)