Knowles Syfer 1812J1K00330GFT
Part No.:
1812J1K00330GFT
Datasheet:
Fullcores1812J1K00330GFT.pdf
Description:
CAP CER 33PF 1KV C0G/NP0 1812
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)