Knowles Syfer 1812J0250272KFT
Part No.:
1812J0250272KFT
Datasheet:
Fullcores1812J0250272KFT.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 25V C0G/NP0 1812
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)