Knowles Syfer 1812J0160390GFT
Part No.:
1812J0160390GFT
Datasheet:
Fullcores1812J0160390GFT.pdf
Description:
CAP CER 39PF 16V C0G/NP0 1812
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)