Knowles Syfer 1812J0160334JDT
Part No.:
1812J0160334JDT
Datasheet:
Fullcores1812J0160334JDT.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 16V X7R 1812
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)