KYOCERA AVX 1812CC683KA11A
Part No.:
1812CC683KA11A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
Fullcores1812CC683KA11A.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1812
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)