KYOCERA AVX 1812CA392JAT1A
Part No.:
1812CA392JAT1A
Datasheet:
Fullcores1812CA392JAT1A.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 630V NP0 1812
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)