Knowles Novacap 1812B473K501YT
Part No.:
1812B473K501YT
Datasheet:
Fullcores1812B473K501YT.pdf
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.065" (1.65mm)