Knowles Novacap 1812B154K501NX110T
Part No.:
1812B154K501NX110T
Datasheet:
Fullcores1812B154K501NX110T.pdf
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.79mm)