Knowles Novacap 1812B104M251NT
Part No.:
1812B104M251NT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Datasheet:
Fullcores1812B104M251NT.pdf
Description:
CAPACITOR
Manufacturer:
Knowles Novacap
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering
Size / Dimension:
0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.065" (1.65mm)