Knowles Novacap 1812B103K152NT
Part No.:
1812B103K152NT
Datasheet:
Fullcores1812B103K152NT.pdf
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.065" (1.65mm)