KYOCERA AVX 18125A104MAT2A
Part No.:
18125A104MAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
Fullcores18125A104MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 1812
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)