Knowles Syfer 1808YA258P20HGTSYS
Part No.:
1808YA258P20HGTSYS
Datasheet:
Fullcores1808YA258P20HGTSYS.pdf
Description:
CAP CER 8.2PF 250VAC C0GNP0 1808
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.189" L x 0.079" W (4.80mm x 2.00mm)