Knowles Syfer 1808YA250821FKTU2X
Part No.:
1808YA250821FKTU2X
Datasheet:
Fullcores1808YA250821FKTU2X.pdf
Description:
CAP CER 820PF 250VAC C0GNP0 1808
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Safety, Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)