Knowles Syfer 1808YA250270FCTSP
Part No.:
1808YA250270FCTSP
Datasheet:
Fullcores1808YA250270FCTSP.pdf
Description:
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 1808
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Ratings:
X2
Applications:
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)