Knowles Syfer 1808Y6K00390GCT
Part No.:
1808Y6K00390GCT
Datasheet:
Fullcores1808Y6K00390GCT.pdf
Description:
CAP CER 39PF 6KV C0G/NP0 1808
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
6000V (6kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)