Knowles Syfer 1808Y6K00120FCT
Part No.:
1808Y6K00120FCT
Datasheet:
Fullcores1808Y6K00120FCT.pdf
Description:
CAP CER 12PF 6KV C0G/NP0 1808
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
6000V (6kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)