Knowles Syfer 1808Y2000682FCT
Part No.:
1808Y2000682FCT
Datasheet:
Fullcores1808Y2000682FCT.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 200V C0G/NP0 1808
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)